چلنیوم چنلیوم تابلوسازی تابلو سازی

تابلوسازی مسی

یکی از اصیل ترین و سنتی ترین تابلوسازی ها ، تابلو سازی بوسیله فلز مس می باشد تابلوهای مسی زیبایی چشمگیری دارند و اغلب در مراکز فرهنگی و هنری کاربرد دارند.

نحوه ساخت:

نحوه ساخت و مونتاژ تابلو های مسی کاملا مشابه تابلوهای استیل می باشد. در این تابلو ورق مس بوسیله دستگاه فایبرلیزر برش میخورد. و لبه های از جنس مس دور کار بوسیله دستگاه جوش لیزر جوش می شود. البته میتوان لبه مسی را با استفاده از قلع و سرب به روش سنتی با رویه مونتاژ کرد. تابلو های مسی عموما برای فضای داخلی مورد استفاده قرار میگیرند. مجموعه دک اکسین با تجهیز کارگاه خود به انواع دستگاه های تابلوسازی آمادگی انجام کلیه سفارشات شما را دارا می باشد. علاوه بر آن سعی شده مواد خام تابلوسازی را به مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد.

  • انواع تابلو مسی:

    تابلوهای مسی عموما به سه روش قابل ساخت و اجرا هستند روش اول با استفاده از پایه که معمولا برای زمینه های مات که انعکاس نور کمتری دارند استفاده میشود و دوم تابلوهای مسی همراه با طلق دوغی به ضخامت های متفاوت که عموما برای زمینه های براق که انعکاس نور دارند مورد استفاده قرار میگیرد و روش سوم تابلوهای مسی بدون نور هستند.

  • میزان برجستگی تابلو مسی:

    برجستگی تابلو های مسی قابل تغییر است و عموما این برجستگی از 1 سانتی متر تا هفت سانتی متر در نظر گرفته میشود ، میزان برجستگی رابطه مستقیم با قطر قلم حروف دارد برای مثال برای قطر قلم 1 سانتی متر برجستگی کمتر از 1 سانتیمتر در نظر گرفته میشود البته قطعیتی برای برجستگی وجود ندارد تابلو های با قطر قلم پایین را میتوان بیشتر از حد معمول و عرف برجسته کرد ولی لازمه آن صرف زمان بسیار بیشتر و ظرافت بالاتریست ، و به همین دلیل اکثرا از ساخت تابلو های به این صورت امتناع می کنند به این دلیل که از نظر زمانی صرفه اقتصادی برای سازنده ندارند.

  • نحوه ساخت تابلو مسی:

    امروزه صنعت تابلوسازی کاملا مکانیزه شده است و دستگاه های متفاوت جای نیروی انسانی را گرفته است. برای برش ورق مس از دستگاه های لیزر توان بالا(فایبر لیزر) برای حکاکی و برش مس و فلزات استفاده میشود. منتاژ مس در گذشته به وسیله ترکیبی از قلع و سرب انجام میشد که این شیوه جای خود را به دستگاه های جوش لیزری داده است که علاوه بر افزایش سرعت کار باعث تمیزی و ظرافت بیشتر در کار ها شده است و هزینه های ساخت را نیز کاهش داده است.

پروژه های اجراشده

گروه تبلیغات محیطی اکسین